Bugun...Saadet Partisi Van İL başkanlığından 15 Temmuz Yürüyüşü Çağrısı
Tarih: 14-07-2017 16:09:57 Güncelleme: 14-07-2017 17:08:57 + -


Saadet Partisi Van İl Başkanlığı 15 Temmuzla ilgili basın açıklaması yaptı ve cumartesi akşamı Kurtuluş Parkından Beşyol Meydanına kadar yapılacak olan yürüyüşe tüm vatandaşları davet etti.

facebook-paylas
Tarih: 14-07-2017 16:09

Saadet Partisi Van İL başkanlığından 15 Temmuz Yürüyüşü Çağrısı

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı 15 Temmuzla ilgili basın açıklaması yaptı ve cumartesi akşamı Kurtuluş Parkından Beşyol Meydanına kadar yapılacak olan yürüyüşe tüm vatandaşları davet etti.

 

Saadet Partisi Van il Başkanı Özay İlhan 'ın yaptığı açıklama şöyle;

1 yıl önce 15 Temmuz gecesi alçak bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz gecesi milletimizin ortaya koyduğu milli irade sayesinde bu alçak darbe girişimi püskürtülmüştür.

15 Temmuz, bütün ihanet şebekelerine rağmen, bu milletin sahip olduğu iman ateşinin hiçbir zaman söndürülemeyeceğini göstermiştir. Ancak bu umudu zinde ve sürekli tutmak marşlarla, sloganlarla kutlamalarla değil, 15 Temmuzdan ders çıkarmakla mümkün olacaktır. Hiç şüphesiz ki, darbeye teşebbüs eden, kanlı cunta hareketinin içinde yer alan, Milletine kurşun sıkan, Meclisine bomba atan canilerden hesap sorulmalı ve en ağır şekilde yargılanmalıdır. Ancak bu süreçte asıl önemli olan; Türkiye’de bir daha bırakın darbe yapmayı, hiç kimsenin darbeyi aklından bile geçiremeyeceği köklü hukuki, siyasi ve kurumsal dönüşümleri gerçekleştirmek olmalıdır. 15 Temmuz darbe girişimi, son dönemde karşı karşıya kaldığımız ihanetlerin en büyüğü ve en acımasızıdır. Bu yüzden, 15 Temmuz gecesi Milletimiz sadece bir darbe girişimini önlememiş, kendisine vurulmak istenen prangaları kırıp parçalamıştır. Bağımsızlığına ve iradesine konulmak istenen ipoteği yırtıp tarihin çöplüğüne atmıştır. 15 Temmuzun 1. Yılında, bu alçak girişime karşı tarihte emsali görülmemiş bir kararlılıkla karşı koyan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

15 Temmuz Cumartesi günü saat 18:00’da Kurtuluş Parkından Beşyol Meydanına kadar yapılacak olan yürüyüşe de tüm halkımızı bayraklarıyla birlikte katılmaya davet ediyoruz.

 

Gevaş Gazetesi
Kaynak: Saadet Partisi Van İl BaşkanlığıFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI