Bugun...Gevaş'ta 15 Temmuz Haftası Etkinlikleri Başladı
Tarih: 11-07-2017 17:36:14 Güncelleme: 12-07-2017 00:33:14 + -


Gevaş Kaymakamı İshak Çınar, Belediye Başkanı Sinan Hakan ve Beraberindeki kamu kurum temsilcileri 15 Temmuz Haftası Etkinliklerinin ilkini gerçekleştirdiler.

facebook-paylas
Tarih: 11-07-2017 17:36

Gevaş'ta 15 Temmuz Haftası Etkinlikleri Başladı

Gevaş Haberleri- Gevaş Kaymakamı İshak Çınar, Belediye Başkanı Sinan Hakan ve beraberindeki kamu kurum temsilcileri 15 Temmuz Haftası Etkinliklerinin ilkini gerçekleştirdiler.

Fetö darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle TBMM'nin aldığı karar gereği "15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı günü" ifadesi ile resmi tatil ilan edilen 15 Temmuz günü etkinlikleri tüm Türkiye'de başlaldı. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gereçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde 11 Temmuz'da şehitlikler ve şehit aileleri ziyaret ediliyor. Bu ziyaretler sadece 15 temmuz şehitleri değil tüm şehit ailelerini kapsıyor.

Yine etkinlikler çerçevesinde Cuma günü şehtiler için hutbe verilip mevlitler okunacak. Cumartesi günü ise sabah namazına kadar meydanlarda Demokrasi nöbeti tutulacak.

Gevaş 'ta da bu etkinlikler kapsamında bu gün Gevaş merkez, Yoldöndü ve Koçak köylerindeki şehitlikler ve  şehit aileleri ziyaret edildi. Ziyaretlere Gevaş Kaymakamı İshak Çınar, Belediye Başkanı Sinan Hakan ,  Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü ve bazı kurum amirleri katıldı.

İlçe müftüsü Şeyhmus Bender'in şehitlik kavramı ve şehitlik mertebesine dair vaazleri ile birlikte Kuran tilaveti gerçekleştirilip dualar okundu.

 

Sosyal medya hesabından etkinliği #15TemmuzuUnutmaUnutturma hastagı ile duyuran Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diledi.

                              

 

15 temmuz etkinlikleri bir hafta boyunca devam edecek.

Gevaş Gazetesi
Kaynak: Gevaş Gazetesi

Editör: M.Salih ArvasFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI