Bugun...Gevaş Demokrasi Nöbetinde
Tarih: 16-07-2017 06:52:50 Güncelleme: 16-07-2017 07:06:50 + -


15 Temmuz hain Fetö darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta meydanlarda demokrasi nöbeti nöbeti tutulurken, Gevaş’ta da halk Saat Meydanına akın etti.

facebook-paylas
Tarih: 16-07-2017 06:52

Gevaş Demokrasi Nöbetinde

Gevaş Haberleri - 15 Temmuz hain Fetö darbe girişiminin  yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta meydanlarda demokrasi nöbeti nöbeti tutulurken, Gevaş’ta da halk Saat Meydanına akın etti.

Saat 7:30 ‘da yürüyüşe başlayan kitle Fetö aleyhinde sloganlar ve tekbirler eşliğinde Emniyet müdürlüğüne kadar yürüdü. Oradan yürüyüşe devam eden kitle Kaymakamlık ve Belediye binasının önünden meydana girdi.

Meydanda kurulan platformdan ilk önce 15 Temmuz şehitleri için Kuran-ı Kerim okundu ardından Gevaş Kaymakamı İshak Çınar , Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan ve BBP Gevaş İlçe başkanı Fetö’yü lanetleyen ve birlik beraberlik ruhuna atıfta bulunan birer konuşma yaptılar.

Meydanı dolduran halka Milli Eğitim hizmet binasının duvarına yansıtılan dev ekrandan 15 temmuz kalkışmasını anlatan sinevizyon görüntüleri izletildi. Marşa ve türkülerin çalındığı meydanda Belediye tarafından yakılan dev semaverlerden halka sürekli çay ikram edildi.

Sabah ezanına kadar meydanı terk etmeyen kitleye ayrıca namazdan önce çorba dağıtıldı.

Gevaş Merkez camiinde topluca kılınan sabah namazının ardından etkinlik sona erdi.

Gevaş Kaymakamı İshak Çınar ve Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan öncülüğünde organize edilen etkinliğe Ak Parti ilçe başkanı Bedirhan Erdem ve ilçe teşkilatı ,İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ile kamu kurum temsilcileri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da katıldı.

 

Gevaş Gazetesi
Kaynak: Gevaş Gazetesi

Editör: M.Salih ArvasFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI