Bugun...Gevaş'a Modern Hükümet Konağı
Tarih: 01-07-2017 02:28:03 Güncelleme: 06-07-2017 01:16:03 + -


Gevaş’taki değişim her alanda devam ediyor. Gevaş Belediyesinin son yıllarda hızlandırdığı meydan ve yol çalışmalarıyla adeta çehresi değişen Gevaş şimdi de modern yeni bir kaymakamlık binasına kavuşuyor.

facebook-paylas
Tarih: 01-07-2017 02:28

Gevaş'a Modern Hükümet Konağı

GEVAŞ’A MODERN HÜKÜMET KONAĞI

Gevaş’taki değişim her alanda devam ediyor. Gevaş Belediyesinin son yıllarda hızlandırdığı meydan ve yol çalışmalarıyla adeta çehresi değişen Gevaş şimdi de modern yeni bir kaymakamlık binasına kavuşuyor.

Yaklaşık dört dönümlük alanda inşa edilen Hükümet Konağı, ilçenin yeşillikleri arasında yükselmeye başladı. 1957 Yılından beri kullanılan mevcut binanın ihtiyaca cevap vermemesi üzerine geçen sene başlatılan çalışmayla Gevaş çok güzel ve işlevli bir Hükümet Binasına kavuşmuş olacak. 2018 Yılında tamamlanması planlanan bina İlçenin ana yollarından olan Hişet Caddesi üzerinde yer alıyor. Bu yeni binayla pek çok kurum aynı çatı altında hizmet verecek şekilde vatandaşa daha etkin ve daha hızlı hizmet sunulması amaçlanıyor.

Hükümet Konağı inşaatı yükseldikçe, ilçedeki memnuniyet te artıyor. Gazetemize konuşan Gevaşlı esnaf “1923’ten beri İlçe olmamıza rağmen yeterli hizmeti alamıyorduk. Allah razı olsun son yıllarda Belediye Başkanımız ilçemizin çehresini değiştirdi. Şimdi de yıllardır hasretini çektiğimiz Hükümet Konağımız yapılıyor. Gevaşlı bir esnaf olarak gerçekten çok mutluyum. Allah yapandan da sebep olandan da razı olsun. Gevaş’a bu hizmetler yakışır. Yeni Kaymakamımız da çok çalışkan bir insan, inşallah bu hizmetlerin devamı da gelir” şeklinde konuştu.

 

2018’de tamamlanması planlanan binada Tapu, Maliye, Milli Eğitim, Adliye gibi pek çok birim de yer alacak.

Gevaş Gazetesi gevaş haberleri
Kaynak: Gevaş Gazetesi

Editör: M.Salih ArvasEtiketler :
Gurbetçi Ali / 07-07-2017 02:11:00

Vay Allah hepsinden razı olsun kardeşim vallahi insan mutlu oluyor böyle güzel haberlerle. gevaş sinan beyle çok güzelleşti. Allah emeği geçen herkesten bin defa razı olsun ne diyelim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI