Bugun...Batman ve Siirt'ten Gevaş'a Akın
Tarih: 10-07-2017 04:35:09 Güncelleme: 10-07-2017 05:09:09 + -


Sıcaklıkların 45 dereceye kadar çıktığı Batman ve Siirt'ten Gevaş'a oldukça fazla sayıda tatilcinin gelmesi dikkat çekiyor.

facebook-paylas
Tarih: 10-07-2017 04:35

Batman ve Siirt'ten Gevaş'a Akın

Gevaş Haberleri - Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye yükselmesiyle birlikte, bu hafta sonu da evlerinde bunalan Van'lılar ve çevre illerden gelen vatandaşlar yine Van gölüne akın etti.  Cumartesi ve Pazar günü Başta Gevaş sahilleri olmak üzere tüm Van gölü sahilinde Antalyayı aratmayan görüntütüler ortaya çıktı..

Van ve çevre ilçelerden günü birlik gelen vatandaşların yanı sıra , çevre illerden , özellikle de sıcaklıkların 45 dereceye kadar çıktığı Batman ve Siirt'ten Gevaş'a oldukça fazla sayıda tatilcinin gelmesi dikkat çekiyor. Günü birlik ziyaretçilerin aksine, Güneydoğuda yazın en kavurucu olduğu temmuz ve ağustos aylarını Gevaş ve civarlarında ev kiralayarak  geçiren vatandaşlar Gevaş ekonomisine de mutevazı bir katkı sunuyorlar.

ASILSIZ ÇÖP HABERLERİ GEVAŞA ZARAR VERDİ

Her sene ailesini alıp Batman'dan Gevaşa gelerek bir aydan fazla kaldığını söyleyen Şeyhmus Ali Durağan (46)  genelde tüm Vangölü sahilinde özelde ise Gevaş sahillerinde yeterli turistik konaklama tesislerinin olmayışının Gevaşa gelmek isteyen potansiyel tatilcileri gelmekten alıkayduğunu söyledi. Buradaki iş adamları nedense kendi memleketlerine doğru düzgün yatırım yapmıyor dedi. 

Ayrıca son zamanlarda bazı gazetelerde yapılan asılsız çöp haberleri de Gevaş'ın imajına zarar verdi, yoksa daha çok insan gelirdi , kendi elinizle kendi memleketenize darbe vuruyorsunuz diyen Durağan,  buna rağmen Gevaş'ın havasını, doğasını, Vangölünü ve özellikle Gevaş insanının cana yakın misafirperverliğini herkese anlattıklarını ve onları da gelmeye teşvik ettiklerini söyledi. Üstelik Biz Batmanda Van'a Van değil Vantalya diyoruz dedi.

Öte yandan Edremitte artık sahiller ne yazık ki neredeyse tümüyle dolgu yapıldığı için denize giremeyen vatandaşlar da kendilerini aquapark'lara attı. Edremit'te de özellikle Divan Beach aquapark'ta oluşan görüntü Marmaris veya Bodrum'dan farksızdı.

Yine "yazlık" ve "yazlıkçı" deyince Van'da akla ilk gelen yerlerin başında gelen Mollakasım da her sene olduğu gibi hafta sonu neredeyse bir ilçe nüfusuna ulaştı. Ve sahilleri oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Gevaş Gazetesi
Kaynak: Gevaş Gazetesi

Editör: Ebubekir Yılmazmurat bey / 11-07-2017 23:04:00

Gerçekten de artik van dogunun turizim cenneti olmali bunun için yeterli alt donanim otel ,yazlık vb yaplmali ozelikle Gevaş a bu bir gerekliliktir. Böylece ekonomi canlanir van gözde bir tatil beldesi olur.gevas ve edremitteki sahileer inanılmaz güzel Güneydoğu halikmiz için de ekonomik olurFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI